top of page
  • Zdjęcie autoragr4btv

6 TYDZIEŃ CIĄŻY - Ciąża Tydzień po Tygodniu

6 TYDZIEŃ CIĄŻY:


Rozwój Dziecka:

W szóstym tygodniu ciąży, dziecko ma teraz wielkość grochu. Zaczynają się kształtować ręce i nogi, powstają jamy i przegrody nosa, a serce bije regularnie.


Rozwój Matki:

Możesz poczuć objawy typowe dla pierwszego trymestru – nudności, zmęczenie, a nawet zmieniające się preferencje smakowe. Wiele kobiet doświadcza również większych emocji i nastrojów.


Zalecenia:

Upewnij się, że Twoja dieta jest zrównoważona i zdrowa, z odpowiednią ilością białka, żelaza, witamin i wapnia. Znajdź czas na odpoczynek i regularny, lekki wysiłek fizyczny.


Unikaj:

Unikaj alkoholu, papierosów, kofeiny, surowych pokarmów oraz leków bez konsultacji z lekarzem.


Smart Mama:

Jeśli odczuwasz silne nudności, spróbuj jeść małe posiłki, ale często. Połóż się, kiedy zechcesz i pozwól sobie dużo odpoczywać.


Super Mama:

Antynudnościowa bransoletka może być interesującym gadżetem - stymuluje punkty akupresury na nadgarstkach, pomagając złagodzić uczucie nudności.


Dodatkowe Informacje:

Jeśli nie pobrałaś jeszcze, mogą Ci się przydać pierwsze badania prenatalne. Porozmawiaj z lekarzem o rekomendowanych testach takich jak test na przeciwciała Rh, badanie poziomu cukru we krwi, badanie moczu i odpowiednie szczepienia.2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page